Cukiernia

W latach 1990 – 1993 w zmodernizowanym budynku szkolnym przy ul. Gen. Józefa Sowińskiego, wygospodarowano pomieszczenia na pracownię ciastkarską, którą po wykonaniu niezbędnych prac budowlanych, a także wyposażeniu w nowoczesne urządzenia i sprzęt piekarniczy, przekształcono w warsztat szkolny. Przyszli cukiernicy zdobywają tam umiejętności pod kierunkiem pani Anny Zielińskiej, pani Jolanty Aleksiejuk i pana Mirosława Grudziaka. Dzięki ich wsparciu młodzież chętnie podejmuje nowe wyzwania, biorąc udział w konkursach i turniejach zawodowych, gdzie odnosi sukcesy nie tylko na poziomie wojewódzkim, ale również ogólnopolskim. Spod mistrzowskiej ręki nauczycieli wyszło wielu wspaniałych cukierników, spotykamy ich nie tylko w szczecińskich, ale i zagranicznych cukierniach. Otwarto także sklepik, w którym do dziś wszyscy mogą nabyć różne wyroby ciastkarskie, a szczególnie słynne w całym mieście rogaliki.

Galeria zdjęć

Nasze wypieki Warsztaty dekorowania wyrobów wielkanocnych z młodzieżą ze szkoły Specjalnej Warsztaty cukiernicze w Fabryce Cukierków NORD w Szczecinie
Rozwijanie kreatywności ucznia oraz poszerzanie jego umiejętności w cukiernictwie Wspólne warsztaty cukiernicze z Rodzicami Warsztaty piekarsko-cukiernicze w firmie Asprod
Warsztaty cukierniczo-kucharskie z okazji Dnia Chłopaka Otwarcie warsztatu cukierniczego Zajęcia praktyczne uczniów